Siz de gün içinde akşam menünüzü oluştururken kararsız kalıyor musunuz? O halde, aileniz ve sevdikleriniz için birbirinden lezzetli, besleyici ve ekonomik yemek çeşitleriyle çorbasından salatasına, her gün için özel oluşturduğumuz bugün ne pişirsem menü fikirlerini inceleyebilirsiniz! Ev yemeklerine ve evde yemek yeme kültürüne önem veren bir kültürün üyesiyiz. Haliyle gün içinde çoğunlukla aklımızı kurcalayan şu soruyla baş başa kalırız: Bugün ne pişirsem?

Her gün evde pişen yemekler, mutfaktan gelen iştah açıcı kokular ve akşam yemeklerinde hazırlanmış özenli sofralar, gün boyu dışarıda olan aile üyelerini bir araya getiren en lezzetli yol. Gün içinde edinilen iyi kötü tecrübelerin zihinleri kurcalamayı, keyifli sohbetler ve sıcacık pişen yemekler eşliğinde kısa süreliğine bıraktığı adeta bir güne mola, yeniden şarj olma vakti!

Biz yedik Allah arttırsın sofrayı kuran kaldırsın vecizesinden hiç etkilenmeden, aile içi yardımlaşmanın da pekiştirilebildiği sofra kurma ve kaldırma, yazılı olmayan -sofraya hep birlikte oturulur- kuralı ve ‘anne eli değmiş’ lezzetler pek çoğumuzun yemek literatüründe yer alan geleneksel alışkanlıklarımız.

Sosyoekonomik dengelerin değişmeye başladığı modern çağda, -yuvayı yapan dişi kuş- kadınların çalışma hayatına atılmasıyla ‘pratik’ yemek kültürü de kendini göstermeye başladı. Günün önemli bir bölümünün para kazanmak amacıyla çeşitli iş yerlerinde geçirilmesi ve kısıtlı enerji, çabuk hazırlanabilen yemek tariflerine olan ilgiyi bir hayli arttırdı. Keza ev hanımlarının da her gün bir önceki günden farklı menü oluşturarak ev halkını karşılama çabaları doğal olarak bugün ne pişirsem fikir ve farklı yemek tarifleri arayışlarını başlatmıştır.

Tam da bu noktada, sözünü ettiğimiz günlük telaşı, bugün ne pişirsem? sorusunu Tarifleri Nefis ailesi olarak çözüme kavuşturuyoruz. Uzun zamandır Türkiye’nin birçok yerinden, her damak tadına ve bütçeye uygun birbirinden farklı tarifleri arşivimizde bir araya getirerek sizlere bulunmaz bir fırsat sunuyoruz.

Her gün, o güne özel olarak oluşturulmuş yeni menüler sizlere farklı seçenekler sunuyor. Bugün ne pişirsem yemek tarifleri için sonraki kutucuğuna tıklayıp, istediğiniz tarifleri göz atarak bugün ne yemeği pişirsem sorunuza kolay yoldan yanıt bulabilirsiniz. Orijinal fikirler sunan bugün ne pişirsem kolay yemekler ile de sizlere mutfakta vakit kazandırma özelliğine sahip.

Yılın her günü olduğu gibi ramazan ayında da bugün ne pişirsem iftara ve sahura en beğenilen tarifleri de içeriyor. Sahur için tok tutan pratik tarifler, iftara özel sofralarınızı süsleyecek seçkin lezzetler tek tıkla mutfaklarınızda!

Bugün ne pişirsem öğrenci evlerinin de gözdesi! Şehir dışında, ailesinden uzakta okuyan genç takipçilerimiz için bütçe dostu, az malzemeyle kısa sürede kolayca hazırlanabilen günlük yemek tarifleri adeta kurtarıcı niteliğinde.

Bugün ne pişirsem yaz yemekleri ve kışa özgü besleyici tariflerle, dört mevsim için o sezona özel en taze sebzelerle hazırlayabileceğiniz değişik menü fikirlerini de içeriyor. Çorba, ana yemek, pilav, makarna, zeytinyağlı aperitif ve salata içeren bugün ne pişirsem diyenlere resimli, denenmiş ve lezzet garantili menülerimizle Tarifleri Nefis Platformumuz her an yanınızda!

Bugün ne pişirsem acaba sorunuzu cevaplandırabilecek binlerce tarif ve aşama aşama püf noktalı anlatımları mutlaka denemek isteyeceğiniz türden.

Ülkenin en zengin tariflerini içeren www.tariflerinefis.com ana sayfasından pişirmeyi düşündüğünüz yemeğin ana kategorisini ziyaret ederek, bugün ne yemeği pişirsem sorunuz için fikir oluşturabilecek diğer tariflere göz atabilirsiniz:

Yemek öncesi içinizi ısıtacak besleyici çorba tarifleri,
Birbirinden doyurucu ve şık sunumlu ana yemek tariflerinden et yemekleri ve sebze yemekleri,
Hazırlaması kolay, sofranızı çeşitlendirecek renkli salata & meze & kanepe tarifleri,
Ana yemeğin yanında servis edebileceğiniz değişik makarna tarifleri ve pilav tarifleri,
Sütlüden şerbetliye zengin yelpazesiyle ister geleneksel ister yepyeni tatlı tarifleri,
Yemeklerinize eşlik edebilecek ev yapımı doğal içecek tarifleri için ilgili linklere tıklayabilirsiniz.

Tarifleri Nefis sitesi olarak her gün birbirine benzer yemekleri pişirmekten sıkılan ve yemek yapmak için zamanı kısıtlı olan takipçilerimiz için oluşturduğumuz mucize uygulama bugün ne pişirsem kolay çözümleriyle yalnızca bir tık uzağınızda!

Yoğun bir günün ardından eve döndüğünüzde acaba bugün ne yemek yapsam telaşıyla vakit kaybetmeden hemen mutfakta işe girişmenizi sağlayacak bir formülümüz var: Günün menüsü! Mevsimine göre taze sebzeleri değerlendirebileceğiniz fikirler ve kolay ulaşılabilir malzemelerden oluşan günün menüsü Tarifleri Nefis lezzet arşivinde özel hazırlanıyor.

Birebir denenmiş ve beğeni kazanmış tariflerden seçilen kolay günün menüsü her bütçeye ve damak tadına uygun üstelik! Çorba, ana yemek, pilav – makarna ve salatadan oluşan günün menülerini sizlerle buluşturuyoruz.

Yepyeni resimli tarifler ve detaylı açıklamalı videolar için sitemizi takip etmeyi unutmayın, afiyette kalın!

Başa dön tuşu